haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATATÜRK neden gözaltına alındı?

By_MeRT

ATATÜRK neden gözaltına alındı? Empty ATATÜRK neden gözaltına alındı?

Mesaj  By_MeRT Çarş. Kas. 24, 2010 4:56 pm

ATATÜRK NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Ergenekon Davası’nda gözaltına alınan sanıkların yanı sıra, gözaltı sırasında el konulan malzemeler de çok konuşuldu.
    Bunlardan bazıları var ki yan yana getirince ilginç bir tablo ortaya çıkıyor.
    1. Ergenekon Davasının hala tutuklu sanığı Türk Ortodoks Patrikanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol'ün dedesi Papa Eftim ******'ün silah arkadaşıydı. ****** Papa Eftim'in Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği kahramanlığını "Bir Ordu kadar yararlık gösterdi" sözleri ile takdir etmişti.
    Erenol, 22 Ocak 2008 günü gözaltına alındı ve tutuklandı. Evinden gözaltına alındığı sırada yapılan üst aramasında saatine el konuldu. Saatine el konulmasının gerekçesi nedir bilinmez ama Sevgi Erenerol'un saatini üst arama tutanağına, "içinde ****** resmi olan kol saati" olarak geçtiler.
    ******'ün Ergenekon'da ilk gözaltısı böylelikle gerçekleşti.
    2. gözaltı Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in evinde yaşandı. Özbek’te ele geçirilen belgeler arasında ******'ün yazdığı "Medeni Bilgiler" kitabı bulunuyordu.
    3. gözaltı ise Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseven Yaşer'in evine düzenlenen baskında Nutuk ve ****** posterlerine el konuldu.
    Her gözaltıda bu listeye yenileri eklendi.
    İşte ******lü saatin el konulan belgelere dahil olduğu o tutanak:

ATATÜRK neden gözaltına alındı? Atatrk_l_kol_saatide_gzaltna_alnd_klasr_59_sayfa_70

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 10:10 am