haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

filistinli çocuk........??????????????????

By_MeRT

filistinli çocuk........?????????????????? Empty filistinli çocuk........??????????????????

Mesaj  By_MeRT Paz Kas. 21, 2010 3:02 pm

.
    Bir aile Filistin'den göçmen olarak Kanada'ya gelir.Ailenin 10 yaşındaki çocuğu okula Montreal de okuldaki ilk günün öğretmeni kendisini tanıtmasını ister. Çocuk Filistinden yeni geldiklerini ve isminin Reşid olduğunu söyler, Öğretmenide bu ismin yeni okuluna uygun olmadığını söyler ve isminin Johnny olarak değiştirilmesini ister çocuk da yeni isminden hoşlanır. Eve gittiğinde annesi Resit e seslenerek ilk gününün nasıl geçtiğini öğrenmek için konuşmak ister ama çocuk cevap vermez, annesi çocuğun yanına gelip neden cevap vermediğini sorunca, çocuk ''benim adım artık Resit değil Johnny'' der ve Annesi tokat atıp odadan ayrılır, aynı olay baba ile de tekrarlanır ve baba daha sert bir şekilde vurur.

İkinci gün çocuk okula gider ve öğretmeni bir gün önce gün sonuna kadar neler olduğunu sorar ve çocuk şöyle der :

''İnanabiliyor musunuz ? Göçmen olarak Kanada daki ilk günümde 2 Arap terörist tarafından saldırıya uğradım.''

bunu ing. bir arkadaşım çevirmişti
    eline sağlık çagatay

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 7:55 am