haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHP'nin yeni yönetim listesi

anlataşkı

CHP'nin yeni yönetim listesi Empty CHP'nin yeni yönetim listesi

Mesaj  anlataşkı C.tesi Kas. 13, 2010 7:04 pm

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni yönetimini belirledi. İşte yeni yönetim:

Yeni Genel Sekreter: Nihat Matkap

Genel Başkan Yardımcıları: Gürsel Tekin, Hurşit Güneş, İsa Gök, İzzet Çetyin, Süheyl Batum, Oğuz Oyan, Gülsüm Bilgehan, Gökhan Günaydın, Umut Oran

Gürsel Tekin'in Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olacağı bildirildi.

Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay yeni yönetimde yok.

CHP'de bugün yaşananların özeti şöyle:
    CHP'de Parti Meclisi toplanamadı. Önder Sav gerekçesiz PM'nin iptal edilemeyeceğini savundu ve PM Hakkı Süha Okay
    başkanlığında toplandı. Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi yoktu.. Kemal Kılıçdaroğlu yanlıları parti tüzüğünün 37. maddesince Genel Başkan olmadan PM'nin toplanamayacağını bu yüzden bu toplantının geçersiz olduğunu açıkladı.

Kasım sonu Aralık başı seçimli kurultay kararı alındı. Kurultay'da dengelerin çok hassas olduğu ve hiçbir şeyin kesin olmadığı vurgulanıyor. Buna CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tekrar genel başkan seçilmesi de dahil.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:13 pm