haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHP de Koltuk Sevdası Bitmez

anlataşkı

CHP de Koltuk Sevdası Bitmez Empty CHP de Koltuk Sevdası Bitmez

Mesaj  anlataşkı C.tesi Kas. 13, 2010 7:03 pm

CHP de Koltuk Sevdası Bitmez

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın CHP'ye gönderdiği tüzük uyarısı partide deprem etkisi
    yarattı.

Bu uyarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için gökte ararken yerde bulduğu bir fırsattı.
    Kılıçdaroğlu ile CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav arasında devamlı bir çekişme vardı.
    Nedeni ise Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki otoriteyi bir türlü sağlayamaması, Önder Sav
    ve diğerlerinin her olaya müdahil olup Kılıçdaroğlu'na söz hakkı tanımamalarıydı. Kemal
    Kılıçdaroğlu ne zaman gerçek başkan olmaya çalıştı ise parti içindeki statüko devamlı engel
    oldu. Hatırlarsak türban sorununda, 29 Ekim resepsiyonun da söylediği sözleri geri almak
    zorunda kalmış, gizli Genel Başkan Önder Sav'ın 10 yıldır yaptırdığını Kılıçdaroğlu'da yapmak
    zorunda kalmıştı.

Başsavcının uyarısı da olmasaydı bu çekişme zaten bir yerde patlak verecekti. Kılıçdaroğlu
    genel başkan seçildiği ilk günden beri Sav'dan nasıl kurtulabilirim hesapları yaptığını tüm
    kamuoyu biliyor. Ama kamuoyu bu patlamayı 2011 seçimlerinden sonra beklerken Başsavcı,
    Önder Sav'ın ipini hiç kimsenin beklemediği bir anda çekti.

CHP de yenilerin ve eskilerin bölünmesi (Deniz ******'ı da hesaba katarsak 3 e bölünüyor) hızla
    devam ediyor. Eskilerin önde gidenleri bir şekilde tasfiye edildi. Fakat halkımız yeniler kelimesini
    geçmişte çok duydu. Yaşım itibariyle kendimi bildim bileli hep değişim deniyor ama CHP nin
    hiçbir yeniliğine, değişimine tanık olmadım. Ve bugün de Kılıçdaroğlu'ndan değişime dair
    hiçbir işaret görmüyorum. Daha düne kadar 29 Ekim resepsiyonunu boykot eden Kılıçdaroğlu
    değil miydi? Eğer CHP gerçekten değişim, demokrasi için mücadele ediyorum diyorsa önce
    televizyon yorumlarını kaçırmamaya gayret gösterdiğim Süheyl Batum ve Berhan Şimşek'i
    gözden geçirmesi gerekir. Cumhurbaşkanı'nın resepsiyonu 2'den 1'e indirdiği sırada Süheyl
    Batum'un ''ben milletvekili olsam kesinlikle resepsiyona katılmam. CHP'nin bütün ideolojisine
    katılırım' türünden sözleri ne kadar yenilikçi olduklarının göstergesidir.

Gürsel Tekin'e verilen kotluk, Önder Sav'a verilseydi inanın bu yaşananların hiç birisi
    yaşanmazdı. Sav 10 yıldır partinin en güçlü ismi olup bir anlamda gizli lideridir. Şimdi CHP nin
    kimliğiyle oynandığını söylüyor ve kolay kolay pes edeceğe benzemiyor. Çünkü günümüzde
    sorun millet yararına ne tür faydalı işler yapmak değil sadece koltuk kavgasıdır. Önder Sav ve
    Kemal Kılıçdaroğlu çekişmesine yakın zamanda meydana gelen Necmettin Erbakan ve Numan
    Kurtulmuş çekişmesini de örnek gösterebiliriz ki onlarda koltuk sevdası için gündemi çokça
    meşgul etmişlerdi.

Bu CHP de ne kriz biter ne de koltuk sevdası. Bu koltuk kimin babasının malı bilinmez ama CHP
    de bu sevda hiç bitmez.

Nihat Altay
    STDM Aktivisti

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 2:49 pm