haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2011 Genel seçimleri tarihi ne zaman

anlataşkı

2011 Genel seçimleri tarihi ne zaman Empty 2011 Genel seçimleri tarihi ne zaman

Mesaj  anlataşkı C.tesi Kas. 13, 2010 6:57 pm

Başbakan Erdoğan medya yöneticileriyle kahvaltıda buluştu. Erdoğan seçim tarihine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.Samanyolu Haber Televizyonu Genel Yayın YönetmeniMetin YıkarDolmabahçe'den bildirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde medya temsilcileriyle yaptığı toplantı sona erdi.

Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamanın ardından kahvaltıda medya patronları ve gazetecilerle sohbet etti. Sohbet sırasında soruları cevaplayan Erdoğan Yeni Anayasa ile ilgili soruya şöyle cevap verdi:

"Yeni Anayasa için gerekirse yine halka gideriz"

2011 Genel seçimleri için de tarih veren Başbakan Erdoğan, "Okulların kapanışına yakın olabilir" açıklamasında bulundu.

Erdogan'ın konuşmalarından satır başları...

* Seçim öncesi Anayasa çalışması teklifini gerçekçi bulmuyorum

* Seçimi 1 ay öne çekeceğiz. Temmuza kalmayacak. Haziran'da seçim olacak...

* Yeni anayasaya çalışmaları seçimden sonra.

*MHPuzlaşmayı istemiyor.

* Ana dilde eğitim adımları attık..

* Tehdite rağmen boykotu delenler oldu...

* Başörtüsü meselesini CHP'yle görüştük. Hemen çözelim dedik.
    Ana muhalefet partisi bu konuyu gündeme getirirse ne ala. Getirmezse hatırlatırız.

* Twitter'a girme konusunda vakit sıkıntım var. Danışmanlar özetleri getiriyor...

* Öcalan'ın süreci yönetme ağırlığı yoktur...Genel af, siyasi af farklı şeyler..Genel af katillerin affı meselesidir. Bunların üzerinde konuşulur.

* Çılgın projeyi olgunlaşınca açıklayacağım. Projeninin çerçevesi hazırdır. Çılgın proje bir damga proje olacak...

* AKM ile ilgili düşüncem şu geniş alanda Opera Sanat Merkezi olsun...

* Ben milletin savcısıyım dedim. Ana muhalefet lideri ben bu davanın avukatıyım diyince ben de milletin savcısıyım dedim.

* Cumhurbaşkanını halkın seçmesini istiyoruz. Süreci YSK başlatacak, adaylığım konusunda tartışmak istemiyorum...

* Olağanüstü hal sözkonusu olamaz. Emaresini bile görmek istemiyoruz...

* Başkanlık tartışmasında fayda var. Tartışmanın dışında farklı bir şey çıkarılmamalı...

* Faizler daha da aşağı düşmeli. Merkez Bankası'nın faizlerini yüksek buluyorum. TL'nin değerinin düşürülmesi olayına da kişisel olarak sıcak bakmıyorum...

* Sağlık kuruluşları TV'lerde reklam vermesi konusu yanıltıcı olur mu noktasında ağır bedeli olabilir.

* Sabit kura zorlama olayı patlatır ve ekonomiye ağır bedel okutur. 8 yıldır biz halkımıza böyle bir fatura ödetmedik.

* Yabancı yatırımcıların yargıdan şikayeti var...

* Cami yakma itiraf gibi...

* Daily Telegraph'ın İran'dan para alındıgı iddiasi alçakça iftiradır. Dava açtık.

* Kimse bizden seçim ekonomisi beklemesin...

Erdoğan'ın medya yöneticileriyle yaptığı görüşme sona erdi..

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 5:40 am