haberler güncel siyaset gündem spor sağlık magazin teknoloji haberleri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şimdi Ben Kimle Evleniyorum :D

Ozan ~

Şimdi Ben Kimle Evleniyorum :D Empty Şimdi Ben Kimle Evleniyorum :D

Mesaj  Ozan ~ C.tesi Kas. 13, 2010 3:52 pm

Şimdi ben kimle nerede basıldığımı pek hatırlayamayaraktan, bizim sülaledeki hiçbir hatunla dikiş tutturamama trajedisini tek perdelik oyun halinde sunsam gişe yapar mıydı? Ahmet Çakar yorumlarsa eğer belki... Sorunsal dağarcıklarım sıkılıyor ama özetleyeyim: Her şey dedemin Trabzon?da çok ama çok içtiği gece başlamış... Dedeme yangın olan babaannem pekmezine -dedemin tabii- valerian kökü karıştırıp onu uyutması ve sabah tüm Trabzon tarafından Samanlık Seyran TV'de izlettirmesiyle dedem, bizim sülalenin genlerine uğursuzluğu bulaştırmış... EKKKKKKD örgütü üyesi babaannem de kendine kocayı buluvermişti tabii... (bkz: Evde Kalmış Kız Kurularına Koca Kazandırma ve Kakalama) Görücü usulü evlenen amcam, kendisi kabzımaldır, yazgıyı devam ettirmiş dedesel faktörlerden... Hatunu görmeden başlamış aşk mektubu yazmaya, bre oğlum yaz tamam da önce kızı gör. Eh amcam eşek değil, o da öyle düşünmüş; kızı ceviz ağcından dikizlemeye çalışırken düşüp bacağını kırmış... Kırmış ama ereğine de ulaşmış, hatun dünyalar güzeli bir şeymiş...(Hastanedeki hemşireyle de karıştırıyor olabilir.) Ne yapsın adamcağızcık? Devam etmiş yazmaya. Aşağıda mektuptan bir kısım zikredilmektedir: "... Evimin gelecekteki kalası, yaprak dudaklım, eğer benimle evlenirsen seni çok mutlu edeceğim. Daha Adana ve Diyarbakır?da karpuz çıkmadan bizim eve gelir, muzun biri bin para kum şerefsizim, batlıcanın damak yakmayanı, ilimonun çaya, çorbaya, salataya, turşuya, kelleye, paçaya ve doldur torbaya olanın en irisi bizim evde. Üstelik haldeki tanıdıklardan söz aldım ananas neyim de getirecekler..." (Bu böyle baya bi sürüyor da ben insaniyet namına biraz kısa kestim.) Bunu duyan yenge haber salar bizim sülaleye; "Gelsinler istesinler, vermeyenin iki yüzü kara." şeklinde... Ev tarikatı toptan ANADOL' a doluşulur, kız evine gidilir. Kız istenir, alınır. Makus talih tekerrürde bulunur; amcamın tüm mektupları evin küçük kızına gitmiştir. Amcam iki ay daha hastane köşelerinde deli danalar gibi dolanır, lakin o sıralarda deli dana hastalığı henüz bilinmediğinden amcam pek de iplenilmez. Düğün olur ve kız için verilen 22 kilo muz, 61 iribaş soğan, 17 kilo patlıcan, 45 kilo çarli biber, 32 büyük boy karpuz ve 44 kasa limon dünürlere kar kalıııııırrrr

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 10:52 pm